Yaptıklarımız
Örnek Projeler

CDS Tekstil Sipariş Yönetimi

İşin Sahibi: CDS Tekstil
URL:
İşin Tarihi: Ekim 2009

Amaç:
CDS Tekstil, kişiye özel dikim gömlek üretimi yapan, Türkiye’de konusunda saygın firmalardan biridir. CDS, ölçüsü alınan müşteri ve siparişi ile üretim sonrasına kadar olan süreçleri manuel olarak denetlemekte ve bilgi ve zaman kaybına uğramaktaydı. Bunun önüne geçilmesi için bu süreçleri denetleyen bir yazılım ihtiyacı için 7 Aralık ile birlikte çalışamaya karar verdi.

Çözüm:
Mevcutta kağıt ortamında bulunan müşteriler veritabanına aktarıldı, siparişi alan satışçılar sistemde tanımlandı. Gömlek üretiminde kullanılan ve sipariş esnasında müşteriden alınan kriterler sistemde ayrı ayrı tanımlandı.

Veritabanına aktarılan bilgilerin yönetimi için bir yönetici bölümü oluşturuldu, siparişlerin satışçılar tarafından girildiği ayrı bölümler hazırlandı.

Satışçıların aldıkları siparişleri listeleyebilecekleri, müşteri sorgusu yapabilecekleri ve yaptığı satışlara ilişkin raporları görüntüleyebileceği bölümler oluşturuldu.
Yönetim tarafında ise siparişin alınmasından teslimine kadar olan süreçler belirlendi ve her aşamanın kim tarafından hangi koşullarda ne zaman yapıldığı kayıt altına alınarak yönetim tarafından raporlanması sağlandı.

Firmanın büyüme stratejisi doğrultusunda sistemin İngilizcesi de hazırlandı ve prim sistemi ile sipariş yapısı ülkelere özel bir hale getirildi. En son aşamada fatura sistemide entegre edilerek haftalık olarak yurtdışına sipariş listesi ile bağlı faturaların otomatik olarak gönderilmesi sağlandı.

Sonuç:
Firmanın müşterileri, ölçüleri ve siparişleri kayıt altına alınarak hız kazanılarak, bilgi kaybının önüne geçildi. Personelden kaynaklanan kullanıcı hataları en az düzeye indirgendi. Alınan her sipariş müşteri, satışçı ve ülke bazında kayıt altına alındı.

. SPL Başvuru Yönetimi Uygulaması
. Singerport Projesi
. Dore Başvuru Yönetim Sistemi
. Tetaş TGYS - Taksi Güvenlik ve Yönlendirme Sistemi
. extrakontör izinli pazarlama platformu
. Bodrum Belediyesi Adres Bilgi Sistemi
Yedi Aralık Bilişim ve Mühendislik Hizmetleri Ltd. Şti. K.Bakkalköy Mah. Defne Sk. No:1/157 Flora Residence Kat:12 D:1203, 34750 Ataşehir / İstanbul
Tel: 0216 4692585 bilgi@7aralik.com
Ana Sayfa 7 Aralık Bizler Ne Yaparız? Yaptıklarımız Kariyer İletişim